Lounge Life

by Beyuz

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  Only 110 copies we released as special celebration of great lounge music.

  Includes unlimited streaming of Lounge Life via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 1 day

    €20 EUR or more 

   

1.
01:00
2.
03:24
3.
02:54
4.
5.
02:42
6.
01:31
7.
02:54
8.
01:05

about

Released for free download
ajlavmjuzik.com

SK
Kolekcia pesničiek, ktoré autor vyprodukoval ako medicínu pre telo, myseľ a dušu poslucháča. Nie je potrebné sa nikam ponáhľať, naopak užiť si príjemný zážitok z počúvania. Iba 18 minút hudby navodí atmosféru nikdy nekončiaceho výletu. Alebo možno naopak si EP ideálne vychutnáte v oddychovom móde. Hudba necháva poslucháčom voľne plynúť ich fantáziu a emócie všetkými smermi.

“Držím sa konceptu tak, aby každá pesnička presunula poslucháča na iné miesto s inou atmosférou. No stále zachovávala pokoj a priestor pre fantáziu. To je pre mňa Lounge Life.”

EN
Lounge Life is a collection of songs which the author produced as a remedy for the body, mind and soul of the listener. It isn’t necessary to rush but, on the contrary enjoy the experience from listening. Only 18 minutes are suggesting an atmosphere of a never-ending trip. Or maybe you will enjoy the EP in a chill out mood. The music lets the listeners flow their fantasy and emotions to all directions.

© 2016 ajlavmjuzik | AJ036

credits

released October 22, 2016

Cover: MtotheG
Photo: Beyuz.com
Sound: Masterlizer.com

tags

license

all rights reserved

about

ajlavmjuzik Slovakia

ajlavmjuzik [ilovemusic]

contact / help

Contact ajlavmjuzik

Streaming and
Download help

Redeem code